Çayırova 7/24 Nöbetçi Veteriner Hizmeti 0555 536 99 15

Tam donanımlı evcil hayvan polikliniği Yıldız Veterinerlik olarak hizmetlere devam etmektedir. Evcil hayvanlarınızın yaşamları boyunca hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak misyonu ile kurulmuş olan polikliniğimizde dostlarınızın tüm sağlık gereksinimlerine cevap verebilmekteyiz.

7/24 Nöbetçi Veteriner Hizmetleri

Nöbetçi veteriner hizmeti, acil durumlar için haftanın bütün günleri, 7 /24 saat çalışır durumda olan veteriner kliniklerini içine almaktadır. Evcil hayvanlar için değişik kliniklerde, acil durumlarda müdahale etmek için oluşturulan bu bölümde birçok uzman veteriner çalışan ekibimiz yer almaktadır.

Evcil hayvanlarda aniden oluşan solunum sistemleri tıkanıkları, boğulma tehlikeleri, kırıklar ya da ani gıda zehirlenmeleri gibi acil durumlarda, nöbetçi veteriner çalışan ekibimiz müdahale etmektedir. Bununla birlikte bazı tehlikeli sonuçlara yol açabilen hayvan doğumlarında da, 7/24 hizmete açık bu veteriner klinikleri, hayvan dostlarımızın hayatlarını kurtarmada büyük bir rol oynamaktadır.

Özellikle kalabalık şehirlerde oldukça sık kullanılmakta olan acil veteriner, son zamanlarda büyük bir artış gözlenmektedir. Bu tür klinikler, veterinerlerin açık olmadığı gece saatlerinde ve 7 /24 bütün günler hizmet sunmaktadırlar.

Çayırova Nöbetçi Veteriner Hizmetleri

Hastanelerde ki acil servislerin sorumluluklarını hayvanlar için yerine getiren, nöbetçi veteriner hizmetleri acil durumlarda evcil hayvanlar ve sokak hayvanları içinde çok önemli bir yeri bulunmaktadır.

Nöbetçi veteriner hizmetleri kapsamında bazı veteriner klinikleri ambulans hizmeti de vermektedir. Ambulans veteriner hayvanların aniden gelişen kaza durumlarında ya da aniden gelişen hastalık durumlarında kurtarıcı bir rol almaktadır. Nöbetçi veteriner ambulans hizmetleri, arabası bulunmayan hayvan sahipleri için de acil durumlarda çok yarar sağlamaktadır.

Evcil hayvanların, genellikle aniden oluşan hastalık durumlarında, nöbetçi veteriner klinik, hizmetlerinde kararsız kalınan durumlarda, evcil hayvanın veterinerinin aranıp sorulması daha doğru olur. Evcil havyanın hayati tehlikesi olabileceği durumda, evcil hayvanın veterineri, ne gibi bir müdahalede bulunması gerektiğine karar verecektir.

Evde veteriner hizmetleri doğrultusunda ambulansların görevleri de, insanlar için olan ambulans hizmetleri arasında bir farklılık bulunmamaktadır. Evcil hayvan ambulanslarının içinde bulunması gereken bütün önemli aletler bulunmaktadır. Evcil hayvanı bulunan bireylerin bu nöbetçi veteriner hizmeti veren veterinerlik kliniklerinin telefon numarasını, her zaman göz önünde bulunan bir yerde bulundurmaları acil durumlar için faydalı olacaktır.